A4/S4, A5/S5, A6/S6/RS6, A8/S8, Audi, B8 (2007-), C6 (2004-2011), D3 (2002-2009), Q7

Aktualizacja MMI 2G do wersji 5570

Kolejne wersje oprogramowania wnosiły nie tylko poprawę stabilności działania poszczególnych modułów (wzmacniacza, tunera FM, tunera DVT-T, bluetooth), ale również nowe funkcje jak na przykład widok 3D w nawigacji. Aktualizacja MMI 2G jest zalecana jeżeli występują problemy ze stabilnością systemu nawigacji oraz bezprzewodowego zestawu głośnomówiącego bluetooth.

Aktualizacja MMI 2G do wersji 5570

Aktualizacja MMI 2G – wybrane wersje i wprowadzane zmiany

 • Europa 2120
  1. Podniesiony limit głośności
  2. Wyłączanie lektora nawigacji w czasie połączenia przychodzącego.
  3. Wyciszanie muzyki, gdy mówi lektor nawigacji.
  4. Strzałki wskazujące kierunek w czasie wyszukiwania POI.
  5. Poprawka etykiet mapy przy niskim zoomie.
 • Europa 3460
  1. Widok 3D mapy (bird-view).
  2. Poprawki oprogramowania dla zmieniarki CD, tunera radia, wzmacniaczy, bluetooth, tunera TV, tunera DAB.
 • Europa 4220
  1. Wsparcie dla źródeł USB w AMI.
  2. Poprawki grafik interface’u.
  3. Poprawki oprogramowania dla zmieniarki CD, tunera radia, wzmacniaczy, bluetooth, tunera TV, tunera DAB.
 • Europa 5150, USA 3360, Rosja 5540
  1. Zgodność AMI z iPodem.
  2. Wsparcie AMI dla plików ACC i WAV na USB.
  3. Poprawki bluetooth.
 • Europa 5570, USA 4610, Rosja 6030
  1. Wygodne przełączenie źródeł.
  2. Poprawki oprogramowania dla wzmacniaczy, tunera TV, zmieniarki MP3.
  3. Fixed for amplifier, TV tuner, MP3 CD changer, head unit.

Audi przestało wspierać MMI 2G, a oprogramowanie 5570 jest ostatnim wypuszczonym. Jednak co roku pojawiają się płyty DVD z nowymi mapami.

Potrzebne narzędzia

 • Zestaw płyt CD z aktualizacją 5570 (A6, A8, Q7: 4L0998961; A4, A5: 8K0998961)
 • Prostownik

Ostrzeżenie!

Aktualizacja MMI 2G przeprowadzona w niewłaściwy sposób może spowodować trwałe uszkodzenie samochodu, a nawet jego unieruchomienie. Jeżeli masz w swoim MMI wgrany polski język – zostanie on usunięty. Wykonujesz tę modyfikacje na własne ryzyko! Nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za uszkodzenia samochodu i jego elementów.

Czy aktualizacja MMI 2G jest możliwa?

Aby przeprowadzić aktualizację Twoje auto musi być wyposażone w sprawny system Audi MMI 2G oraz zmieniarkę CD. Zanim zaczniesz, sprawdź jaką wersję MMI/RNS masz w swoim samochdzie. Jeżeli już ustaliłeś, że w Twoim aucie znajduje się system w wersji 2G, wystarczy się upewnić, że nie masz jeszcze programu 5570. Aby sprawdzić aktualną wersję oprogramowania, należy odczytać 5, 6, 7 i 8 znak z linijki SW. Dla przykładu: SW: XX-XX 51.4.0 XXXX – wersja 5140 Wersja SW w MMI 2G

Przygotowanie

Aktualizacja MMI 2G może być dość czasochłonna, więc wymaga wcześniejszego przygotowania. Zaleca się podpięcie samochodu pod prostownik, co ma zabezpieczyć przed ewentualnym spadkiem napięcia w trakcie procesu aktualizacji. Przed aktualizacją MMI 2G należy wyłączyć wszystkie zbędne odbiorniki prądu, takie jak oświetlenie kabiny, reflektory, ogrzewanie foteli, ogrzewanie szyb, ładowarki, nawiewy W trakcie przeprowadzania aktualizacji nie należy używać żadnych urządzeń elektrycznych samochodu takich jak elektryczne szyby, elektryczna regulacja foteli, elektrycznie zamykany bagażnik. Należy również unikać wstrząsów, takich jak trzaskanie drzwiami, gdyż każda wibracja może doprowadzić do przeskoczenia ścieżki w trakcie odczytu z nośnika CD. Jeżeli zamkniesz za sobą drzwi po przystąpieniu do aktualizacji, zaleca się nie otwieranie ich do końca procesu.

Aktualizacja wstępna (do wersji 5150)

Ten krok jest wymagany dla systemów MMI z oprogramowaniem w wersji wcześniejszej niż 5150. Jeżeli w Twoim aucie MMI jest w wersji 5150 lub wyższej możesz przejść do następnego punktu.
 1. Po przygotowaniu samochodu do aktualizacji, wsadzamy kluczyk do stacyjki i przekręcamy zapłon, ale nie zapalamy samochodu.
 2. Wsadzamy pierwszą płytę do zmieniarki CD w pierwsze z sześciu miejsc.
 3. Przytrzymujemy kombinację klawiszy SETUP oraz RETURN aż do pojawienia się ekranu aktualizacji. (Ekran aktualizacji się nie pojawia?)
  SWUpdate
 4. Wybieramy opcję SWUpdate przyciskając prawy dolny przycisk od pokrętła sterującego.
 5. Wybieramy CD-ROM jako źródło odczytu aktualizacji.
  Download server - CD-ROM
 6. Po sprawdzeniu zawartości płyty zobaczymy listę komponentów do zaktualizowania. Na końcu listy potwierdzamy chęć aktualizacji wybierając opcję „Start download”.
  Aktualizacja MMI 2G
 7. Po pouczeniu o używaniu urządzeń elektrycznych rozpocznie się aktualizacja MMI.
 8. Po upływie około 40 minut aktualizacja powinna się zakończyć. Na ekranie pojawi się raport aktualizacji, na końcu którego mamy polecenie „Restart MMI”, na które najeżdżamy i potwierdzamy.
  Restart MMI 2G
 9. Po kilku sekundach zobaczymy standardowy ekran powitalny MMI i system gotowy do pracy.

Aktualizacja oprogramowania zestawu Bluetooth

Ten krok jest wymagany dla systemów MMI z wbudowanym systemem Bluetooth. Jeżeli Twój samochód nie posiada systemu Bluetooth możesz przejść do następnego kroku. Aktualizacja oprogramowania Bluetooth odbywa się w dwóch krokach. Na początku pamięć jest czyszczona, a dopiero potem po ponownym uruchomieniu systemu MMI system bluetooth jest programowany. Wszystko odbywa się tak samo jak standardowa aktualizacja.
 1. Wsadzamy drugą płytę do zmieniarki CD w pierwsze z sześciu miejsc.
 2. Przytrzymujemy kombinację klawiszy SETUP oraz RETURN aż do pojawienia się ekranu aktualizacji. (Ekran aktualizacji się nie pojawia?)
 3. Wybieramy opcję SWUpdate przyciskając prawy dolny przycisk od pokrętła sterującego.
 4. Wybieramy CD-ROM jako źródło odczytu aktualizacji.
 5. Po sprawdzeniu zawartości płyty zobaczymy listę komponentów do zaktualizowania. Na końcu listy potwierdzamy chęć aktualizacji wybierając opcję „Start download”.
 6. Po pouczeniu o używaniu urządzeń elektrycznych zaczyna się aktualizacja właściwa.
 7. Po kilku minut czyszczenie pamięci powinno się zakończyć. Na ekranie pojawi się raport aktualizacji, na końcu którego mamy polecenie „Restart MMI”, na które najeżdżamy i potwierdzamy.
 8. Po kilku sekundach zobaczymy standardowy ekran powitalny MMI i system gotowy do pracy, ale z niedziałającym systemem Bluetooth.
 9. Ponownie przytrzymujemy kombinację klawiszy SETUP oraz RETURN aż do pojawienia się ekranu aktualizacji.
 10. Wybieramy opcję SWUpdate przyciskając prawy dolny przycisk od pokrętła sterującego.
 11. Wybieramy CD-ROM jako źródło odczytu aktualizacji.
 12. Po sprawdzeniu zawartości płyty zobaczymy listę komponentów do zaktualizowania. Na końcu listy potwierdzamy chęć aktualizacji wybierając opcję „Start download”.
 13. Po pouczeniu o używaniu urządzeń elektrycznych zaczyna się aktualizacja właściwa.
 14. Po kilkunastu minut wgrywanie nowego opgrogramowania powinno się zakończyć. Na ekranie pojawi się raport aktualizacji, na końcu którego mamy polecenie „Restart MMI”, na które najeżdżamy i potwierdzamy.
 15. Po kilku sekundach zobaczymy standardowy ekran powitalny MMI i system gotowy do pracy.

Aktualizacja końcowa (z 5150 do 5570)

 1. Wsadzamy trzecią płytę do zmieniarki CD w pierwsze z sześciu miejsc.
 2. Przytrzymujemy kombinację klawiszy SETUP oraz RETURN aż do pojawienia się ekranu aktualizacji. (Ekran aktualizacji się nie pojawia?)
 3. Wybieramy opcję SWUpdate przyciskając prawy dolny przycisk od pokrętła sterującego.
 4. Wybieramy CD-ROM jako źródło odczytu aktualizacji.
 5. Po sprawdzeniu zawartości płyty zobaczymy listę komponentów do zaktualizowania. Na końcu listy potwierdzamy chęć aktualizacji wybierając opcję „Start download”.
 6. Po pouczeniu o używaniu urządzeń elektrycznych zaczyna się aktualizacja właściwa.
 7. Po upływie około 40 minut aktualizacja MMI 2G powinna się zakończyć. Na ekranie pojawi się raport aktualizacji, na końcu którego mamy polecenie „Restart MMI”, na które najeżdżamy i potwierdzamy.
 8. Po kilku sekundach zobaczymy standardowy ekran powitalny MMI i system gotowy do pracy.
Pozostaje tylko dostosować ustawienia do swoich potrzeb. Przypominam, że MMI w czasie aktualizacji może nie zapamiętać ustawień użytkownika takich jak ulubione stacje, opcje „living home”, książka telefoniczna, sparowane urządzenia bluetooth itp. Gdy aktualizacja MMI 2G dobiegnie końca, może okazać się konieczne ponowne wprowadzenie ustawień użytkownika.

51 komentarzy do “Aktualizacja MMI 2G do wersji 5570

 • Witam
  Udało mi się przejśc 3 płyty i uaktualnić do 5570,wszystko było wporzo.Ale po restarcie zamilkło radio,brak dzwięku.Nawigacja gada.

  • Być może aktualizacja któregoś z modułów nie przebiegła prawidłowo. Proszę spróbować powtórzyć update.
   Jeżeli ponowna instalacja nie będzie możliwa, proszę się zapoznać z tematem dotyczącym spolszczenia MMI – jest tam opisana procedura jaką należy wykonać, aby MMI przyjęło oprogramowanie o numerze nie wyższym niż aktualne.

  • Założyła się ochrona komponentu jedn. Sterująca (centralna?) i na zmieniarke. Konieczna wizyta w ASO. Jak masz lewy sprzęt to lepiej go wywal, niż jedz do ASO bo sobie problemów narobisz!

 • Witam,

  Mam 2 pytania. Czy po aktualizacji softu z 5150 do 5570 utracę język Polski (obecnie mam 5150 PL)?
  Jeżeli tak to czy wgranie języka polskiego po aktualizacji softu z 5510 (PL) do 5570 jest wykonywane z tej samej 3 płyty CD z zestawu?
  Dziękuję

 • witam :
  podczas uruchamiania 1 płyty pojawia sie problem a mianowicie :
  SWUpdate
  Downloade error
  software version conflict
  region code of components . USA
  region code of CD. Europe
  czy ktos zwas mial juz taki problem i udalo sie mu z nim jakos poradzic

 • Witam, mam zapytanie czy mozna wylaczyc klimatronik w aucie audi a6 c6 jesli tak to w jaki sposob ? Dziekuje z gory.

  • Marcin, kupiłem A6 z 2005 i mam mmi 1140. Z jakiej wersji ty robiłeś update? I jeszcze jedno pytanie, a gdzie można zdobyć płyty z update?

 • Witam, mam pytanko, nie dawno kupiłem audi a6 c6 i sprawdzałem wersje systemu i jest 28 coś tam dalej, czy mogę ją zaktualizować od razu do 5570 czy muszę lecieć po kolei z każdą wersją? I jeszcze jedno pytanko, czy jak nie mam kierownicy wielofunkcyjnej to oznacza to w 100% że moje auto nie posiada bluetooth?

  • Wersje poniżej 5150 trzeba najpierw zaktualizować właśnie do 5150, następnie można przejść do 5570.
   Jeżeli w samochodzie jest telefon, to w ukrytym czerwonym menu pojawi się na liście komponentów jako handyvorb (dotyczy również słuchawki w podłokietniku).

 • Witam mam kierownice multifunkcjna z łopatkami po zaktualizowaniu softu wszystko smigało, ale wczoraj wgrałem pl menu i multifunkcja przestała działać, łopatki działają. dodatkowo chce zaktualizować BT ale jak daje start to pisze ze zadno urządzenie nie zostało wybrane do aktualizacji a w menu nic nie moge zaznaczyć. prosze o pomoc

 • Witam mam podobnie . Cala aktualizacja 1 plyty przeszla OK, druga plyta pisze ze nie wybrano zadnych urzadzen, zrobilem trzecia i tez poszlo ok. Potem spolszczenie ( soft spadl) ale polski jest. Niestety nie dziala bluetooth (wczesniej dzialal) tzn. Wysyla sygnal ale nie moge wejsc w ustawienia pinu i tel nie chce sie podlaczyc.

 • Witam,

  Skopiowałem post z góry, bo mam również taką samą wątpliwość:

  Mam 2 pytania. Czy po aktualizacji softu z 5150 do 5570 utracę język Polski (obecnie mam 5150 PL)?
  Jeżeli tak to czy wgranie języka polskiego po aktualizacji softu z 5510 (PL) do 5570 jest wykonywane z tej samej 3 płyty CD z zestawu?
  Dziękuję

 • Cześć mam problem z aktualizacją, a mianowicie czy możliwe że w q7 mam kolorowe mmi bez bluetooth`a? Bo jak wkładam drugą płytę aktualizacji żeby zainstalować bluetooth`a to wyskakuje mi komunikat w stylu ” no device to update ” ?
  Natomiast pierwsza płyta zaktualizowała się w kilka minut.

 • mam pytanko. mam MMI2G, dziś zamontowane, i oprogramowanie mam takie:
  C6-HU 6350 05.0.0 0413
  To znaczy że jest 6350, czy 0500, bo nie ogarniam…
  To 6350 mnie zmyliło, bo nie powinno być tych cyfr w wersji oprogramowania wg waszego opisu…
  dzieki z góry i pozdrawiam.

 • po aktualizacji i wgraniu spolszczenia wszystko gra oprócz nawigacji w której jest menu po polsku ale lektor po angielsku po włączeniu nawigacji jest komunikat no aktiwe jak aktywować lektora polskiego

 • Witam, Po aktualizacji softu w moim aucie minimalnie zmieniła się rozdzielczość ekranu i z lewej strony ucina mi kawałki pierwszych liter z lewej strony ekranu np. Memory i Tuning . Czy da się ustawić rodzielczość do stanu pierwotnego ?

 • mam mmi 2g high. chce zaktualizowac z ver 1200 do 5150. plyta zakupiona z softem w aso za 30zl.
  po zczytaniu meta wyskakuje Download Error: 
  Software ver conflict. 
  Region Code of components: Europe 
  Region Code of CD: USA 

  jakim cudem jak cd kupione w aso pl?

 • Po aktualizacji do 5570 zniknęło kilka funkcji z menu CAR: poziom naładowania akumulatora, możliwość ustawienia wyświetlanie i resetu komputera pokładowego(śr. spalanie, śr. prędkość, itd) oraz ustawienie ostrzenia o przekroczeniu prędkości.
  Po aktualizacji do wersji 5150 wszystko było ok.

  Jak cofnąć wersje oprogramowanie do 5150, albo jak przywrócić te funkcje?

 • witam wszystkich,

  widzę po dacie że nikt już nie pisze ale na 100 % dużo ludzi korzysta z tego poradnika – mam jedno pytanie bo nie mogę znaleźć na nie odpowiedzi i nie zauważyłem żeby ktoś o to zapytał – mianowicie mam w swoim aucie (a6c6 – 2008) MMI v5140 co mi da upgrade do wersji 5570 ? (spolszczenie mnie nie interesuje) – może ktoś posiada jakiś plik z opisem zmian wersji 5570 względem 5140 ?

  pozdrawiam

  • Witam.
   Zaktualizowałem post o zmiany w niektórych wersjach. Początkowo aktualizacje wprowadzały obsługę nowego wyposażenia. Późniejsze wersje zazwyczaj poprawiały znalezione błędy i problemy ze stabilnością. Dla użytkownika końcowego nie pojawiało się za wiele nowości.

 • Witam
  W aucie mam uszkodzoną zmieniarkę, czy jest możliwość zaktualizowania mmi poprzez taki moduł: (…) ?
  pozdr

 • Hej.
  Po zainstalowaniu aktualizacji wszystko było pieknie, do czasu. Po godzinkę mmi przestało działać, absolutnie. Nie włącza sie wyświetlacz oraz nie działają przyciski na konsoli centralnej.
  Macie pojęcia co teraz można zrobić ???

 • Witam
  Mam Audi A6 C6 z 2005, posiadam MMI 2G, ale skąd mam wiedzieć czy ma bluetooth czy nie.
  Po naciśnięciu przycisku tel pojawia się komunikat ,,telephone not installed”.
  Co do update’u to po zainstalowaniu pierwszej płyty w 2och kolejnych pojawia się komunikat że nie mam nic do zainstalowania.

 • Dzień dobry,

  W pierwszej kolejności pragnę podziękować za wspaniale przygotowaną instrukcję i wszystkie porady zawatre na tutejszych stronach! DZIĘKUJĘ!!!
  Po drugie pragnę zadać jedno pytanie:
  gdy włożyłem płytę (CD 1/3) i przeszedłem do aktualizacji to było tam kilka opcji które nie były zaznaczone a po wejściu w każdą z nich można było zaznaczyć (dokładnego sformułowania niestety nie pamiętam teraz) dwa podpunkty: 1. update software 2. update bootloader
  jeden z tych podpunktów nazywał się MAIN (H7) o ile dobrze pamiętam,
  moje pytanie brzmi, czy jeżeli można te dodatkowe opcje zaznaczyć należy tak uczynić, czy nie, a jeżeli tak, to czy oba podpunkty zaznaczyć (czyli też bootloader) czy tylko samo oprogramowanie?

  Serdecznie pozdrawiam

  Wojtek

 • Witam. Zrobiłem aktualizacje
  1 płytka poszła szybko potem 2 tez ok
  Trzeba z 5150 to 5570 ale nie mam bluetooth. Co musze zrobić teraz ?

 • Witam.
  Mam audi a6 c6 z 2006r modelowo z 2007r
  czy po wgraniu nowego update 5570 będzie możliwość dotwarzania plików MP3 przez odtwarzacz CD w schowku tak jak podaje instrukcja obsługi, bo na chwilę obecną mam 5150 i nie czyta płyt z muzyką mp3 tylko audio cd. no i mam problemy z zestawem bluetooth ponieważ czasami nie mogę sie połączyć z telefonem no i nie chce zczytać książki tel itp.
  Dziękuje za pomoc

 • Witam!
  Posiadam taką wersje oprogramowania SW: C6-HU 6350 11.1.0 0442. Czy dla tego MMI da się przeprowadzić taką aktualizacje?
  Dziękuje za pomoc.

 • Cześć,
  dzięki za solidny przewodnik!

  Udało mi się przeprowadzić aktualizację z 5150 na 5570 (cd2 i cd3).
  Mam tylko problem z parktronikiem tylnym (przedniego brak). Wygląda na to że „przysłania”/wyłącza go radio, nie pika w razie przeszkody i nie pokazuje wizualizacji na ekranie.

  1. po włączeniu wstecznego słychać dźwięk ostrzegawczy wstecznego (3-4 sekundy ciągłego dźwięku)
  2. jeśli zostawię samochód na wstecznym, wyłączę zapłon i ponownie przekręcę kluczyki do pozycji II (aktwacja elektryki bez odpalenia silnika) to przez sekundę widać wizualizację asystenta parkowania.

  Sprawdzałem w zielonym menu i pod VCDSem, parktronik jest włączony.
  Ktoś ma jakiś pomysł?

  • Ciągły długi dźwięk przy włączeniu wstecznego zazwyczaj oznacza błąd parktronica (np. uszkodzony czujnik).

 • Witam wgrałem polskie menu w mmi w audi a5 z 2008r wszytsko przebiegło pomyślnie zajeło to 15 minut i była to jedna płyta po dwóch restartach mmi wszystko działało mineło 6 dni i po przejchaniu 600 km radio przestało działać i mmi zaczęło się restartować i widnaiał tylko ekran z logo s5, czy możliwe że to wina polskiego oprogramowania? I co mogło pójść nie tak? Proszę o pomoc.

  • Do MMI 2G nie ma oficjalnego polskiego oprogramowania. Wszystko to samoróbki i odpowiedzialność za szkody przez nie wyrządzone ponosi autor oraz właściciel samochodu, który zdecydował się na wgranie tego oprogramowania.

 • Witam, w moim A6C6 2005 jest wersja
  SW: c6 hu 6350 12.0.0.0513
  Czy to jest jakas nowsza wersja od opisanej 5170?
  Jak moge to sprawdzic i jak moge wgrac spolsCzenie?

  Pozdrawiam

 • Wysłany: 2017-07-19, 15:01 MMI v.6350 ? nowa C6
  witam was!
  jest urlop jest czas na opieke nad Autem 🙂
  chcialem zrobic aktualizacje mmi i je spolszczyc. mam te wersje na plytach o ktorych piszecie
  znalazlem rowniez ze wersja 5570 jest ostatnia wypuszczona wersja.

  ja mam w swojej c6 wersje:

  sw: c6-hu 6350 12.0.0.0513

  Auto sprowadzone z Austrii

  czy wgrywajac spolszczenie i tamte wersje to bedzie dzialac?
  czy cofne sie z aktualniejszej wersji?
  o co w tym chodzi?

  • Masz wersję 1200.
   Spolszczenie jest oparte na wersji 5150.
   Jeżeli wgrasz 5570, to stracisz spolszczenie. Jeżeli zostaniesz na 5150, to nie masz aktualnej wersji.

 • Witam wszystkich mam problem bawiłem się mini 2g 3460 w zielonym menu i wyskoczyło mi bootloader Verizon 2.40 mmo (H43) wiem ze potrzebuje plyty tylko mam pytanie czy musze szukac wersji 3460 czy moze byc wyższa juz w takiej sytuacji chyba ze mozna to jakos przywrócić przez vcds

 • Witam.
  Mam wersję 5150 . Posiadam tel. W podłokietniku czy jak wrzucę płytę nr. 2 a następnie 3. To będę mógł odtwarzać muzykę że swojego smartphona?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *