A4/S4, A5/S5, A6/S6/RS6, A8/S8, Audi, B8 (2007-), C6 (2004-2011), D3 (2002-2009), Q7

Aktualizacja MMI 2G do wersji 5570

Kolejne wersje oprogramowania wnosiły nie tylko poprawę stabilności działania poszczególnych modułów (wzmacniacza, tunera FM, tunera DVT-T, bluetooth), ale również nowe funkcje jak na przykład widok 3D w nawigacji. Aktualizacja MMI 2G jest zalecana jeżeli występują problemy ze stabilnością systemu nawigacji oraz bezprzewodowego zestawu głośnomówiącego bluetooth.

Aktualizacja MMI 2G do wersji 5570

Aktualizacja MMI 2G – wybrane wersje i wprowadzane zmiany

 • Europa 2120
  1. Podniesiony limit głośności
  2. Wyłączanie lektora nawigacji w czasie połączenia przychodzącego.
  3. Wyciszanie muzyki, gdy mówi lektor nawigacji.
  4. Strzałki wskazujące kierunek w czasie wyszukiwania POI.
  5. Poprawka etykiet mapy przy niskim zoomie.
 • Europa 3460
  1. Widok 3D mapy (bird-view).
  2. Poprawki oprogramowania dla zmieniarki CD, tunera radia, wzmacniaczy, bluetooth, tunera TV, tunera DAB.
 • Europa 4220
  1. Wsparcie dla źródeł USB w AMI.
  2. Poprawki grafik interface’u.
  3. Poprawki oprogramowania dla zmieniarki CD, tunera radia, wzmacniaczy, bluetooth, tunera TV, tunera DAB.
 • Europa 5150, USA 3360, Rosja 5540
  1. Zgodność AMI z iPodem.
  2. Wsparcie AMI dla plików ACC i WAV na USB.
  3. Poprawki bluetooth.
 • Europa 5570, USA 4610, Rosja 6030
  1. Wygodne przełączenie źródeł.
  2. Poprawki oprogramowania dla wzmacniaczy, tunera TV, zmieniarki MP3.
  3. Fixed for amplifier, TV tuner, MP3 CD changer, head unit.

Audi przestało wspierać MMI 2G, a oprogramowanie 5570 jest ostatnim wypuszczonym. Jednak co roku pojawiają się płyty DVD z nowymi mapami.

Potrzebne narzędzia

 • Zestaw płyt CD z aktualizacją 5570 (A6, A8, Q7: 4L0998961; A4, A5: 8K0998961)
 • Prostownik

Ostrzeżenie!

Aktualizacja MMI 2G przeprowadzona w niewłaściwy sposób może spowodować trwałe uszkodzenie samochodu, a nawet jego unieruchomienie. Jeżeli masz w swoim MMI wgrany polski język – zostanie on usunięty. Wykonujesz tę modyfikacje na własne ryzyko! Nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za uszkodzenia samochodu i jego elementów.

Czy aktualizacja MMI 2G jest możliwa?

Aby przeprowadzić aktualizację Twoje auto musi być wyposażone w sprawny system Audi MMI 2G oraz zmieniarkę CD. Zanim zaczniesz, sprawdź jaką wersję MMI/RNS masz w swoim samochdzie. Jeżeli już ustaliłeś, że w Twoim aucie znajduje się system w wersji 2G, wystarczy się upewnić, że nie masz jeszcze programu 5570. Aby sprawdzić aktualną wersję oprogramowania, należy odczytać 5, 6, 7 i 8 znak z linijki SW. Dla przykładu: SW: XX-XX 51.4.0 XXXX – wersja 5140 Wersja SW w MMI 2G

Przygotowanie

Aktualizacja MMI 2G może być dość czasochłonna, więc wymaga wcześniejszego przygotowania. Zaleca się podpięcie samochodu pod prostownik, co ma zabezpieczyć przed ewentualnym spadkiem napięcia w trakcie procesu aktualizacji. Przed aktualizacją MMI 2G należy wyłączyć wszystkie zbędne odbiorniki prądu, takie jak oświetlenie kabiny, reflektory, ogrzewanie foteli, ogrzewanie szyb, ładowarki, nawiewy W trakcie przeprowadzania aktualizacji nie należy używać żadnych urządzeń elektrycznych samochodu takich jak elektryczne szyby, elektryczna regulacja foteli, elektrycznie zamykany bagażnik. Należy również unikać wstrząsów, takich jak trzaskanie drzwiami, gdyż każda wibracja może doprowadzić do przeskoczenia ścieżki w trakcie odczytu z nośnika CD. Jeżeli zamkniesz za sobą drzwi po przystąpieniu do aktualizacji, zaleca się nie otwieranie ich do końca procesu.

Aktualizacja wstępna (do wersji 5150)

Ten krok jest wymagany dla systemów MMI z oprogramowaniem w wersji wcześniejszej niż 5150. Jeżeli w Twoim aucie MMI jest w wersji 5150 lub wyższej możesz przejść do następnego punktu.
 1. Po przygotowaniu samochodu do aktualizacji, wsadzamy kluczyk do stacyjki i przekręcamy zapłon, ale nie zapalamy samochodu.
 2. Wsadzamy pierwszą płytę do zmieniarki CD w pierwsze z sześciu miejsc.
 3. Przytrzymujemy kombinację klawiszy SETUP oraz RETURN aż do pojawienia się ekranu aktualizacji. (Ekran aktualizacji się nie pojawia?)
  SWUpdate
 4. Wybieramy opcję SWUpdate przyciskając prawy dolny przycisk od pokrętła sterującego.
 5. Wybieramy CD-ROM jako źródło odczytu aktualizacji.
  Download server - CD-ROM
 6. Po sprawdzeniu zawartości płyty zobaczymy listę komponentów do zaktualizowania. Na końcu listy potwierdzamy chęć aktualizacji wybierając opcję „Start download”.
  Aktualizacja MMI 2G
 7. Po pouczeniu o używaniu urządzeń elektrycznych rozpocznie się aktualizacja MMI.
 8. Po upływie około 40 minut aktualizacja powinna się zakończyć. Na ekranie pojawi się raport aktualizacji, na końcu którego mamy polecenie „Restart MMI”, na które najeżdżamy i potwierdzamy.
  Restart MMI 2G
 9. Po kilku sekundach zobaczymy standardowy ekran powitalny MMI i system gotowy do pracy.

Aktualizacja oprogramowania zestawu Bluetooth

Ten krok jest wymagany dla systemów MMI z wbudowanym systemem Bluetooth. Jeżeli Twój samochód nie posiada systemu Bluetooth możesz przejść do następnego kroku. Aktualizacja oprogramowania Bluetooth odbywa się w dwóch krokach. Na początku pamięć jest czyszczona, a dopiero potem po ponownym uruchomieniu systemu MMI system bluetooth jest programowany. Wszystko odbywa się tak samo jak standardowa aktualizacja.
 1. Wsadzamy drugą płytę do zmieniarki CD w pierwsze z sześciu miejsc.
 2. Przytrzymujemy kombinację klawiszy SETUP oraz RETURN aż do pojawienia się ekranu aktualizacji. (Ekran aktualizacji się nie pojawia?)
 3. Wybieramy opcję SWUpdate przyciskając prawy dolny przycisk od pokrętła sterującego.
 4. Wybieramy CD-ROM jako źródło odczytu aktualizacji.
 5. Po sprawdzeniu zawartości płyty zobaczymy listę komponentów do zaktualizowania. Na końcu listy potwierdzamy chęć aktualizacji wybierając opcję „Start download”.
 6. Po pouczeniu o używaniu urządzeń elektrycznych zaczyna się aktualizacja właściwa.
 7. Po kilku minut czyszczenie pamięci powinno się zakończyć. Na ekranie pojawi się raport aktualizacji, na końcu którego mamy polecenie „Restart MMI”, na które najeżdżamy i potwierdzamy.
 8. Po kilku sekundach zobaczymy standardowy ekran powitalny MMI i system gotowy do pracy, ale z niedziałającym systemem Bluetooth.
 9. Ponownie przytrzymujemy kombinację klawiszy SETUP oraz RETURN aż do pojawienia się ekranu aktualizacji.
 10. Wybieramy opcję SWUpdate przyciskając prawy dolny przycisk od pokrętła sterującego.
 11. Wybieramy CD-ROM jako źródło odczytu aktualizacji.
 12. Po sprawdzeniu zawartości płyty zobaczymy listę komponentów do zaktualizowania. Na końcu listy potwierdzamy chęć aktualizacji wybierając opcję „Start download”.
 13. Po pouczeniu o używaniu urządzeń elektrycznych zaczyna się aktualizacja właściwa.
 14. Po kilkunastu minut wgrywanie nowego opgrogramowania powinno się zakończyć. Na ekranie pojawi się raport aktualizacji, na końcu którego mamy polecenie „Restart MMI”, na które najeżdżamy i potwierdzamy.
 15. Po kilku sekundach zobaczymy standardowy ekran powitalny MMI i system gotowy do pracy.

Aktualizacja końcowa (z 5150 do 5570)

 1. Wsadzamy trzecią płytę do zmieniarki CD w pierwsze z sześciu miejsc.
 2. Przytrzymujemy kombinację klawiszy SETUP oraz RETURN aż do pojawienia się ekranu aktualizacji. (Ekran aktualizacji się nie pojawia?)
 3. Wybieramy opcję SWUpdate przyciskając prawy dolny przycisk od pokrętła sterującego.
 4. Wybieramy CD-ROM jako źródło odczytu aktualizacji.
 5. Po sprawdzeniu zawartości płyty zobaczymy listę komponentów do zaktualizowania. Na końcu listy potwierdzamy chęć aktualizacji wybierając opcję „Start download”.
 6. Po pouczeniu o używaniu urządzeń elektrycznych zaczyna się aktualizacja właściwa.
 7. Po upływie około 40 minut aktualizacja MMI 2G powinna się zakończyć. Na ekranie pojawi się raport aktualizacji, na końcu którego mamy polecenie „Restart MMI”, na które najeżdżamy i potwierdzamy.
 8. Po kilku sekundach zobaczymy standardowy ekran powitalny MMI i system gotowy do pracy.
Pozostaje tylko dostosować ustawienia do swoich potrzeb. Przypominam, że MMI w czasie aktualizacji może nie zapamiętać ustawień użytkownika takich jak ulubione stacje, opcje „living home”, książka telefoniczna, sparowane urządzenia bluetooth itp. Gdy aktualizacja MMI 2G dobiegnie końca, może okazać się konieczne ponowne wprowadzenie ustawień użytkownika.