Clio, II (1998-2005), Renault

Renault Clio II: Programowanie kluczyka na podczerwień

Kodowanie nowego pilota do samochodu nie musi odbywać się wcale w serwisie. Oto sposób jak zrobić to za darmo samemu w kilka minut. Renault Clio programowanie pilota centralnego zamka

1. Potrzebne narzędzia

 • brak

2. Ostrzeżenie!

Wykonujesz tą modyfikacje na własne ryzyko! mr-fix.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za uszkodzenia samochodu i jego elementów.

3. Czy aktualizacja jest możliwa?

Brak przeciwwskazań

4. Procedura

 1. Przekręć kluczyk do pozycji II.
 2. Naciśnij i przytrzymaj przez ponad 5 sekund przycisk zamykania centralnego zamka na konsoli centralnej. Zamek powinien się zamknąć, a następnie otworzyć.
 3. Jeżeli prawidłowo został uruchomiony tryb parowania pilota, to dioda immobilisera będzie migać. Tryb parowania wyłączy się samoczynnie po 10 sekundach.
 4. Przed upływem 10 sekund wyjmij kluczyk ze stacyjki i skieruj pilota w stronę odbiornika. Następnie naciśnij przycisk na pilocie dwukrotnie. Zamek powinien się zamknąć, a następnie otworzyć.

22 komentarze do “Renault Clio II: Programowanie kluczyka na podczerwień

 • Mam pytanie odnośnie tych punktów

  3. Jeżeli prawidłowo został uruchomiony tryb parowania pilota, to dioda immobilisera będzie migać. Tryb parowania wyłączy się samoczynnie po 10 sekundach.

  Po tym punkcie mam wyciągnąć kluczyk ze stacyjki?

  4. Przed upływem 10 sekund skieruj pilota w stronę odbiornika i naciśnij przycisk na pilocie dwukrotnie. Zamek powinien się zamknąć, a następnie otworzyć.

  I jak mam skierować kluczyk w stronę odbiornika jeśli jest jeszcze w stacyjce?

  • Przecież informacje w pkt. 3 nie wykluczą tych (kolejnych z pkt 4) … po prostu jak nie wyjmiesz kluczyka ze stacyjki i nie klikniesz w stronę odbiornika IR koło wewnętrznego lusterka wstecznego , to po 10 sekundach procedura parowania zostaje przerwana i nie ważne czy zakodowałeś czy nie swój kluczyk.

  • W clio 2 przed liftem, tryb kodowania załącza się na otwieranie a nie zamykanie, nie wkłada się kluczyka do stacyjki. Wystarczy wsiąść, przytrzymać otwieranie aż przerygluję i możemy kodować, jeden klucz na jedno kodowanie.

   Mówimy oczywiście o kodowaniu zamka centralnego, immo to jest odseparowany układ

 • Witam
  Procedura działa prawidłowo ! z tym ze ja mam stary kluczyk (oryginalny) który przestał nagle działać. Kluczyk zakodowałem za pierwszym razem. Niewiem jak sprawa z nowym kluczykiem. ?!
  Pozdrawiam

 • Witam, ja mam problem z zakodowaniem, w pokt 2. wciskam i przytrzymuje przez 5s przycisk od centralnego, wtedy zamyka on wszytskie drzwi ale już nie otwiera, nie ważne jak długo bym trzymał wciśnięty przycisk. Jakieś pomysły co można z tym zrobic?

  • A jesteś pewien że przekręcasz kluczyk na poz. 2, tzn. tak by zapaliły się kontrolki na zegarach?
   Czy na pewno jak wsiadasz to masz zamknięte wszystkie drzwi w aucie?

  • Witam ja zakodowalem w ten sposob.
   Nie wkladajac kluczyka do stacyjki wcisnij jednoczesnie zamykanie na kasoli i na kluczyku okolo 5 sekund drei sie zamkna i otworza.
   A dalsza procedura tak jak bylo opisane .

   Dzia

 • Ja również mam taki poroblem że podczas trzymania przycisku, drzwi zamykają sie i juz nie otwierają sie.

  • Nie. W prawdzie dwie baterie CR2016 (1,6mm) mają taką samą wysokość jak jedna CR2032 (3,2mm), ale złożenie dwóch baterii daje napięcie 6V zamiast wymaganych 3V.

 • W moim przypadku to kodowanie nie działa. Posiadam Clio 2 1.2 16V 2001 potrzebuje pomocy czy może zna ktoś jakieś inne triki na kodiwanie nowego pilota.

  • Witam , ja nie próbowałem tego, mam od niedawna Clio 2v16, i kupiłem nowy kluczyk z transponderem z grotem do wycięcia, jak podjechałem aby mi zakodowano i zaprogramowano nowy kluczyk ze starym, (dodam mam fabrycznie centralny zamek ) oczywiście nie w serwisie lecz w zakładzie który się zajmuję takimi sprawami , to zaśpiewano mi 260zł samo kodowanie, a kolega mi tylko wyciął na grocie wycięcia, ale znalazłem faceta który zajmuje sie programowaniem i nie tylko takimi sprawami….. jest elektronikiem i zgrał nowy kluczyk z oryginałem za 50zł , i działa wszystko wraz z centralnym zamkiem. Jestem zadowolony , a przy okazji wiem jaki jest kod do komputera. Pozdrawiam

 • Witam, u mnie zadziałało zakodowanie ale problem jest inny, auto odpala z nowego kluczyka ale nie działa centralny zamek, na starym pilocie działa wszystko jak należy, na nowym tylko działa odpalanie. Tak samo po przytrzymaniu przycisku zamykania samochodu po 5 sekundach na początku otwierał się samochód a teraz już nie otwiera się.

 • Próbowałem tego sposobu ale nie działa mam Renault Clio 1/2 .60 kony kluczyk nie reaguje kontrolka świeci i nic po za tym proszę o pomoc

 • Clio II, 2001. po przekręceniu kluczyka kręcił sekundę i odcinał rozrusznik. czasem działał patent, jak nie uruchomił na zapłonie rozrusznika, to cofałem kluczyk na zero, i od razu szybko na rozruch. To działało jakiś czas. Potem zablokował się na amen, rozrusznik sekunda, odcięcie, i koniec. Ten paten, który tu przedstawiono, u mnie nie zadziałał tak jak w opisie, włącznik na konsoli zamknął drzwi, alen nie otworzył, skierowałem kluczyk do czytnika IR, kliknąłem dwa razy, kluczyk w stacyjkę, rozruch, a tu ooooo, kużwa zapalił, 3 razy z rzędu, drzwi otworzyłem, zamknąłem, pali, albo kwestia przypadku, albo patent zadziałał!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *