C-Max, Focus, Ford, MK1 (2003-2010), MK2 (2004-2011)

Dezaktywacja przypomnienia pasów Ford Focus MK2 (C-Max)

Ta prosta modyfikacja pozwala na wyłączenie akustycznego przypomnienia o niezapiętych pasach pasażera i/lub kierowcy. Dezaktywacja przypomnienia pasów jest szczególnie przydatna, jeżeli na fotelu pasażera wozimy coś na tyle ciężkiego, aby uruchomił się sygnał dźwiękowy. Rozwiązanie również dobre dla osób, które mają pozwolenie na podróżowanie bez zapiętych pasów bezpieczeństwa (kobiety w ciąży, osoby z chorobami kręgosłupa, cierpiący na autopyroflamofobię).

Potrzebne elementy

 • Brak

Ostrzeżenie!

mr-fix.pl radzi, aby zawsze jeździć w zapiętych pasach bezpieczeństwa. W razie wypadku poduszka powietrzna może zagrażać zdrowiu, jeżeli pasy bezpieczeństwa nie są zapięte, a fotel nie jest prawidłowo ustawiony. Wykonujesz tą operację na własne ryzyko! mr-fix.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za uszkodzenia samochodu i jego elementów.

Czy operacja jest możliwa?

Brak przeciwwskazań dla poszczególnych modeli.

Dezaktywacja przypomnienia pasów – procedura

 1. Siedząc na fotelu kierowcy, zaciągnij hamulec ręczny, a skrzynię biegów ustaw w pozycji neutralnej (lub P w przypadku skrzyni automatycznej).
 2. Upewnij się, że drzwi są zamknięte.
 3. Przekręć kluczyk do pozycji II.
 4. Kontrolka niezapiętych pasów zapali się – poczekaj aż zgaśnie. Może to potrwać kilkadziesiąt sekund.
 5. Zapnij i odepnij pas bezpieczeństwa 9 razy. Na końcu pas musi być odpięty.
 6. Jeżeli poprzedni krok został wykonany odpowiednio, to kontrolka pasów bezpieczeństwa zapali się na 3 sekundy potwierdzając wejście w tryb kodowania.
 7. Zapnij i odepnij pas bezpieczeństwa jeden raz.
 8. Procedura zostanie potwierdzona miganiem kontrolki.

9 komentarzy do “Dezaktywacja przypomnienia pasów Ford Focus MK2 (C-Max)

 • Działa z drobna poprawką w punkcie 7:
  Zapinamy i odpinamy pas bezpieczeństwa 9 razy.

  Po dziewiątym razie ikonka zaczyna migać potwierdzając zmianę.
  Ponowna aktywacja ostrzeżeń to powtórzenie operacji.

  Niedogodność – wraz z wyłączeniem sygnału dźwiękowego znika zapalona ikonka gdy pasy są niezapięte – a szkoda – ikonka mogła pozostać, w końcu nie jest inwazyjna…

 • Czy proces da się odwrócić? Tzn. czy po wyłączeniu da się włączyć w razie potrzeby (np. sprzedaż pojazdu) ?

 • A czujnik w siedzeniu pasażera (Jeśli wogule jest ) ??? Zrobiłem wszystko według zalecen ale zaaktywował się tylko czujnik kierowcy

 • Tego nie próbowałem, ale wiem, że wystarczy odpalić auto i przytrzymać wciśnięty ten czerwony „guzik” od wypinania pasów na ok. 3 sekundy. Kontrolka na zegarach mrugnie trzy razy i buczek jest zdezaktywowany. Wystarczy zgasić auto i ponownie funkcja przypominania o pasach znów działa. Można powiedzieć, że to jest taka funkcja na raz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *