C-Max, Focus, Ford, MK1 (2003-2010), MK2 (2004-2011)

Dezaktywacja przypomnienia pasów Ford Focus MK2 (C-Max)

Ta prosta modyfikacja pozwala na wyłączenie akustycznego przypomnienia o niezapiętych pasach pasażera i/lub kierowcy. Dezaktywacja przypomnienia pasów jest szczególnie przydatna, jeżeli na fotelu pasażera wozimy coś na tyle ciężkiego, aby uruchomił się sygnał dźwiękowy. Rozwiązanie również dobre dla osób, które mają pozwolenie na podróżowanie bez zapiętych pasów bezpieczeństwa (kobiety w ciąży, osoby z chorobami kręgosłupa, cierpiący na autopyroflamofobię).

Potrzebne elementy

  • Brak

Ostrzeżenie!

mr-fix.pl radzi, aby zawsze jeździć w zapiętych pasach bezpieczeństwa. W razie wypadku poduszka powietrzna może zagrażać zdrowiu, jeżeli pasy bezpieczeństwa nie są zapięte, a fotel nie jest prawidłowo ustawiony. Wykonujesz tą operację na własne ryzyko! mr-fix.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za uszkodzenia samochodu i jego elementów.

Czy operacja jest możliwa?

Brak przeciwwskazań dla poszczególnych modeli.

Dezaktywacja przypomnienia pasów – procedura

  1. Siedząc na fotelu kierowcy, zaciągnij hamulec ręczny, a skrzynię biegów ustaw w pozycji neutralnej (lub P w przypadku skrzyni automatycznej).
  2. Upewnij się, że drzwi są zamknięte.
  3. Przekręć kluczyk do pozycji II.
  4. Kontrolka niezapiętych pasów zapali się – poczekaj aż zgaśnie. Może to potrwać kilkadziesiąt sekund.
  5. Zapnij i odepnij pas bezpieczeństwa 9 razy. Na końcu pas musi być odpięty.
  6. Jeżeli poprzedni krok został wykonany odpowiednio, to kontrolka pasów bezpieczeństwa zapali się na 3 sekundy potwierdzając wejście w tryb kodowania.
  7. Zapnij i odepnij pas bezpieczeństwa jeden raz.
  8. Procedura zostanie potwierdzona miganiem kontrolki.