Clio, II (1998-2005), Renault

Renault Clio II: Programowanie kluczyka na podczerwień

Kodowanie nowego pilota do samochodu nie musi odbywać się wcale w serwisie. Oto sposób jak zrobić to za darmo samemu w kilka minut. Renault Clio programowanie pilota centralnego zamka

1. Potrzebne narzędzia

 • brak

2. Ostrzeżenie!

Wykonujesz tą modyfikacje na własne ryzyko! mr-fix.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za uszkodzenia samochodu i jego elementów.

3. Czy aktualizacja jest możliwa?

Brak przeciwwskazań

4. Procedura

 1. Przekręć kluczyk do pozycji II.
 2. Naciśnij i przytrzymaj przez ponad 5 sekund przycisk zamykania centralnego zamka na konsoli centralnej. Zamek powinien się zamknąć, a następnie otworzyć.
 3. Jeżeli prawidłowo został uruchomiony tryb parowania pilota, to dioda immobilisera będzie migać. Tryb parowania wyłączy się samoczynnie po 10 sekundach.
 4. Przed upływem 10 sekund wyjmij kluczyk ze stacyjki i skieruj pilota w stronę odbiornika. Następnie naciśnij przycisk na pilocie dwukrotnie. Zamek powinien się zamknąć, a następnie otworzyć.

17 komentarzy do “Renault Clio II: Programowanie kluczyka na podczerwień

 • Mam pytanie odnośnie tych punktów

  3. Jeżeli prawidłowo został uruchomiony tryb parowania pilota, to dioda immobilisera będzie migać. Tryb parowania wyłączy się samoczynnie po 10 sekundach.

  Po tym punkcie mam wyciągnąć kluczyk ze stacyjki?

  4. Przed upływem 10 sekund skieruj pilota w stronę odbiornika i naciśnij przycisk na pilocie dwukrotnie. Zamek powinien się zamknąć, a następnie otworzyć.

  I jak mam skierować kluczyk w stronę odbiornika jeśli jest jeszcze w stacyjce?

  • Przecież informacje w pkt. 3 nie wykluczą tych (kolejnych z pkt 4) … po prostu jak nie wyjmiesz kluczyka ze stacyjki i nie klikniesz w stronę odbiornika IR koło wewnętrznego lusterka wstecznego , to po 10 sekundach procedura parowania zostaje przerwana i nie ważne czy zakodowałeś czy nie swój kluczyk.

 • Witam
  Procedura działa prawidłowo ! z tym ze ja mam stary kluczyk (oryginalny) który przestał nagle działać. Kluczyk zakodowałem za pierwszym razem. Niewiem jak sprawa z nowym kluczykiem. ?!
  Pozdrawiam

 • Witam, ja mam problem z zakodowaniem, w pokt 2. wciskam i przytrzymuje przez 5s przycisk od centralnego, wtedy zamyka on wszytskie drzwi ale już nie otwiera, nie ważne jak długo bym trzymał wciśnięty przycisk. Jakieś pomysły co można z tym zrobic?

  • A jesteś pewien że przekręcasz kluczyk na poz. 2, tzn. tak by zapaliły się kontrolki na zegarach?
   Czy na pewno jak wsiadasz to masz zamknięte wszystkie drzwi w aucie?

 • Ja również mam taki poroblem że podczas trzymania przycisku, drzwi zamykają sie i juz nie otwierają sie.

  • Nie. W prawdzie dwie baterie CR2016 (1,6mm) mają taką samą wysokość jak jedna CR2032 (3,2mm), ale złożenie dwóch baterii daje napięcie 6V zamiast wymaganych 3V.

 • W moim przypadku to kodowanie nie działa. Posiadam Clio 2 1.2 16V 2001 potrzebuje pomocy czy może zna ktoś jakieś inne triki na kodiwanie nowego pilota.

 • Witam, u mnie zadziałało zakodowanie ale problem jest inny, auto odpala z nowego kluczyka ale nie działa centralny zamek, na starym pilocie działa wszystko jak należy, na nowym tylko działa odpalanie. Tak samo po przytrzymaniu przycisku zamykania samochodu po 5 sekundach na początku otwierał się samochód a teraz już nie otwiera się.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *