Focus

GEM test w Ford Focus MK2

C-Max, Focus, Ford, MK1 (2003-2010), MK2 (2004-2011)

Przeprowadzając GEM test można upewnić się, że moduł ten oraz podpięte do niego podzespoły działają prawidłowo. Element ten znany jest również jako moduł komfortu, ponieważ odpowiada również za funkcje centralnego zamka, dźwiękowe powiadomienia, elektryczne szyby, tempomat i wielu innych elementów wyposażenia w Ford Focus MK2 / C-Max.

Czytaj dalej…

Dezaktywacja przypomnienia pasów Ford Focus MK2 (C-Max)

C-Max, Focus, Ford, MK1 (2003-2010), MK2 (2004-2011)
Ta prosta modyfikacja pozwala na wyłączenie akustycznego przypomnienia o niezapiętych pasach pasażera i/lub kierowcy. Dezaktywacja przypomnienia pasów jest szczególnie przydatna, jeżeli na fotelu pasażera wozimy coś na tyle ciężkiego, aby uruchomił się sygnał dźwiękowy. Rozwiązanie również dobre dla osób, które mają pozwolenie na podróżowanie bez zapiętych pasów bezpieczeństwa (kobiety w ciąży, osoby z chorobami kręgosłupa, cierpiący na autopyroflamofobię). Czytaj dalej…

Strefowy centralny zamek Ford Focus MK1

Focus, Ford, MK1 (1998-2004)

Strefowy centralny zamek Ford Focus MK1 dzieli otwieranie samochodu na dwa etapy. Po pierwszym naciśnięciu przycisku UNLOCK na pilocie zostaną otwarte jedynie drzwi kierowcy. Dopiero kolejne jego naciśnięcie powoduje otwarcie pozostałych drzwi oraz bagażnika. W ten sposób podnosimy bezpieczeństwo pasażerów i bagaży.

Czytaj dalej…