A4/S4, A5/S5, A6/S6/RS6, A7, A8/S8, Audi, B8 (2007-), C6 (2004-2011), D3 (2002-2009), Q7

MMI 2G: Rodzaje ukrytych menu

Ukryte menu w MMI 2G dają dostęp do wielu ciekawych opcji oraz ustawień, których zmiana normalnie wymaga interface’u vag-com/vcds. Dzięki znajomości tych menu, będziemy mogli wiele ciekawych funkcji aktywować nie używając żadnych narzędzi. Ten opis ma przybliżyć możliwości i niebezpieczeństwa buszowania po serwisowych ustawieniach. Zanim zaczniesz, sprawdź jaką wersję MMI masz w swoim samochdzie.

Są dwa ukryte menu?

Tak. Są dwa. Każde z nich pozwala na co innego i niesie ze sobą inną funkcjonalność. Pierwsze menu to SWUpdate, zwane również czerwonym menu lub menu Return + Setup. Jego główną funkcją jest możliwość aktualizacji oprogramowania systemu MMI. Do tego daje dostęp do logów sytemu oraz niektórych jego parametrów. Drugie menu to Current Config, zwane również zielonym menu lub menu Car + Setup. W nim możemy znaleźć szereg ciekawych ustawień dotyczących interface’u użytkownika, źródeł audio, podpiętych rozszerzeń MMI, a także zmienić kodowanie i adaptację sterownika MMI.

Jak się do nich dostać?

Dostęp do zielonego menu może wymagać drobnej modyfikacji inteface’em vag-com/vcds. Aby zdjąć blokadę zielonego menu w MMI 2G, logujemy się do modułu [07 – Control Head] i zmieniamy wartość kanału 08 na 1.
Producent wprowadził takie zabezpieczenie, ponieważ w zielonym menu jest kilka opcji dla zaawansowanych użytkowników. Jeżeli nie wiesz do czego jest przeznaczona konkretna pozycja w menu, to jej nie wybieraj! Aby wejść do menu SWUpdate, uruchamiamy MMI, naciskamy i przytrzymujemy przycisk [SETUP], naciskamy i przytrzymujemy przycisk [RETURN]. Po pojawieniu się menu SWUpdate puszczamy wszystkie przyciski. Aby wejść do menu Current Config., uruchamiamy MMI, wchodzimy do dowolnego działu, byle nie [CAR], naciskamy i przytrzymujemy przycisk [SETUP], naciskamy i przytrzymujemy przycisk [CAR]. Po pojawieniu się menu SWUpdate puszczamy wszystkie przyciski.

Przydatne tematy związane z ukrytym menu w MMI 2G.

MMI 2G: Opis ukrytego zielonego menu
MMI 2G: Aktywacja AUX-IN
MMI 2G: Aktywacja wskazania naładowania akumulatora