BMW, Seria X, Seria Z, X3 E83 (2003–2010), Z4 E85 E86 (2002 – 2008)

Kasowanie inspekcji BMW Z4 oraz X3

Jeżeli należysz do osób, które same dbają o wymiany oleju, filtrów, klocków i tarcz hamulcowych to po wykonaniu inspekcji pojazdu powinieneś przeprowadzić kasowanie inspekcji BMW Z4 (E85 lub E86) lub X3 (E83). Oto łatwy sposób na skasowanie komunikatu OIL SERVICE informującego o zbliżającym się serwisie olejowym.

Potrzebne elementy

  • Brak

Ostrzeżenie!

Wykonujesz tę procedurę na własne ryzyko! Nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za uszkodzenia samochodu i jego elementów. Jeżeli nie masz odpowiedniej wiedzy i doświadczenia, to nie przeprowadzaj samodzielnie kontroli pojazdu oraz wymian jego podzespołów. Dotyczy to szczególnie układów bezpośrednio odpowiedzialnych za bezpieczeństwo.

Procedura jak przeprowadzić kasowanie inspekcji BMW Z4 oraz X3

  1. Umieścić kluczyk w stacyjce w pozycji 0.
  2. Naciśnij i przytrzymaj przycisk kasowania przebiegu dziennego.
  3. Przekręć kluczyk do pozycji I.
  4. Gdy na wyświetlaczu pojawi się komunikat „reset” puść przycisk, a następnie ponownie naciśnij go i przytrzymaj.
  5. Gdy komunikat „reset” zacznie migać puść przycisk kasowania przebiegu dziennego, a następnie naciśnij go jednokrotnie.
  6. Inspekcja olejowa powinna zostać zresetowana. Przekręć kluczyk do pozycji 0, a następnie do I, aby sprawdzić czy wyświetlacz wskazuje nową wartość.

Jeden komentarz do “Kasowanie inspekcji BMW Z4 oraz X3

  • Witam,jak w BMW X3 2006 rok 2,0 i ustawić aby pokazywał aktualne zużycie paliwa w czasie jazdy bo u mnie jest cały czas 9,4.Jestem nowym użytkownikiem tego auta i dopiero się uczę jego obsługi,pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *